Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / UCHO - Tichá a Kôprová dolina / Výzva odborných pracovníkov Správy TANAP-u riaditeľovi

Výzva odborných pracovníkov Správy TANAP-u riaditeľovi

Autor: Redakcia Poslední změna: Středa 16.01.2008 22:20
Otvorený list odborných pracovníkov TANAP
Vážený pán Ing. Majko,

Pri nástupe do funkcie riaditeľa ste pred pracovníkmi Správy TANAP-u povedali, že nebudete meniť koncepciu, ktorú doteraz presadzovala Správa TANAP-u. Udalosti po Vašom nástupe však nabrali rýchly spád. Ťažba v Tichej a Kôprovej doline, ktorá bola za bývalého vedenia nemysliteľná, je aj napriek upozorneniam odborných pracovníkov na možné porušovanie zákona realizovaná s Vaším tichým súhlasom.
Máme vážne obavy, že táto ťažba je len začiatok lavíny, ktorú spustil Váš príchod do našej organizácie. Podarilo sa Vám v rekordne krátkom čase, 30 dní, zničiť dlhoročné úsilie odborných pracovníkov, ktorí sa snažili o vytvorenie koncepcie národného parku v súlade s medzinárodnými kritériami a odporúčaniami svetovej autority v ochrane prírody (IUCN).
V týchto dňoch sa objavujú návrhy stredísk cestovného ruchu a nových zjazdových tratí, ktoré sa majú realizovať v srdci nášho najstaršieho národného parku a v tatranských národných prírodných rezerváciách s najvyšším stupňom ochrany. Na základe Vášho postoja k Tichej a Kôprovej doline ste naplnili naše obavy, že si ťažbárska a developerská loby vo Vás konečne nájde oporu pre svoje plány na úkor nášho prírodného dedičstva, ktoré sa od čias komunizmu nikto neodvážil ani vysloviť.

Nesplnili ste sľuby, ktoré ste nám dali. Týmto Vás v mene našom aj v mene tatranskej prírody vyzývame, aby ste odstúpili.
Ing. Karol Kaliský, lesník
RNDr. Daniel Dítě, botanik, koordinátor NATURA 2000
Ing. Martina Pilátová, botanik
Ing. Stanislav Hudec, lesník
Ing. Anton Potaš, krajinár
Ing. Ladislav Sisák, krajinár
Ing. Anna Žuffová, botanik
« září 2021 »
září
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930