Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Monitoring médií / Bratislavské Noviny: O predaji pozemkov pri Sade J. Kráľa poslanci nerozhodli
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
 

Bratislavské Noviny: O predaji pozemkov pri Sade J. Kráľa poslanci nerozhodli

Autor: Redakcia Poslední změna: Sobota 30.09.2006 19:06 Copyright: Bratislavské Noviny - SITA
(Petržalka - sita/09.2006) Na žiadosť starostky Petržalky Viery Kimerlingovej stiahol primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský vo štvrtok zo zasadnutia mestského zastupiteľstva návrh predaja pozemkov na území lesíka pri Sade Janka Kráľa, ktoré v stredu ochranári vyhlásili za Územie chránené občanmi.
Starostka Petržalky V. Kimerlingová uviedla, že ochranári by teraz mali svoje úsilie zamerať predovšetkým na zmenu územného plánu. „Zbytočne budú vyvolávať kampane a na internetové výzvy zvolávať ľudí alebo mládež na živé reťaze. Pokým sa nezmení územný plán, bude to vždy územie, na ktorom budú chcieť investori stavať,“ povedala Kimerlingová.

So stiahnutím návrhu sú spokojní aj ochranári. Podľa Juraja Smatanu zo siete Ekoforum, ktorá spolupracuje s Občianskym združením Nádej pre Sad Janka Kráľa, sú petržalskej starostke vďačí za jej nesúhlasné stanovisko. Zdôraznil ale, že pri vyhlásení oficiálneho dôvodu stiahnutia návrhu nebol vôbec spomenutý fakt, že približne 1 500 občanov v stredu obkľúčilo lesík Krasovského a vyhlásilo ho za Územie chránené občanmi.

J. Smatana ďalej uviedol, že chcú verejnosť informovať o nepochopiteľnom prístupe firmy International Property Development, ktorá tu chce postaviť 22-poschodový hotel a osem podlažný garážový dom. Podľa ochranárov riskuje firma dobré meno tým, že sa stavia proti názoru hlavného architekta mesta Stanislava Šlachtu, proti názoru starostky Kimerlingovej, proti 1 500 obyvateľom zo živej reťaze i proti 14 000 občanom, ktorí podpísali petíciu za záchranu lesíka.

„Pozemok je lukratívny, takže pre firmu by hotel nebol stratou. Bola by to však strata pre Bratislavu a jej obyvateľov. Chceme, aby sa z parku stala pýcha mesta,“ dodal Smatana.

Lesík na Krasovského ulici plní niekoľko funkcií. Urbanisti zdôrazňujú jeho tlmiacu a ochrannú funkciu voči Sadu Janka Kráľa, entomológovia zasa zdôrazňujú výskyt chránených druhy zvierat a chrobákov.
« listopad 2021 »
listopad
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930