Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod

...občianske združenie Nádej pre Sad Janka Kráľa...

Autor: georgik Poslední změna: Čtvrtek 27.02.2014 12:56

Ako môžete pomôcť?

Autor: Redakcia Poslední změna: Úterý 20.03.2007 08:27

Jednou z možností, ako môžete pomôcť, je prispieť na naše aktivity - OZ Nádej pre Sad Janka Kráľa:Tatrabanka:262 317 4073/1100

Ako môžete pomôcť? - Více...

Reportáž zo živej reťaze

Reportáž zo živej reťaze

Autor: Ivana Brezinska Poslední změna: Středa 06.12.2006 13:30

Internetové rádio študentov TLIS pripravilo reportáž z akcie živá reťaz. Reportáž vám teraz prinášame na stiahnutie. Pripravila a spracovala Nina Turčanová

Reportáž zo živej reťaze - Více...

KOHO VOLIŤ - KOHO NEVOLIŤ 2. decembra v KOMUNÁLNYCH VOĽBÁCH v BRATISLAVE

KOHO VOLIŤ - KOHO NEVOLIŤ 2. decembra v KOMUNÁLNYCH VOĽBÁCH v BRATISLAVE

Autor: Redakcia Poslední změna: Úterý 28.11.2006 08:46

Občianske iniciatívy Bratislavy zjednotené pod hlavičkou BRATISLAVA OTVORENE podľa svojich dlhodobých skúseností hodnotili kandidátov na poslancov. Do úvahy vzali ich nezávislosť, doterajšiu prácu pre občanov, etické správanie, a ich hlasovanie v jednotlivých kauzách. Dovoľujú si Vám predložiť svoje doporučenia do komunálnych volieb 2. decembra 2006.

KOHO VOLIŤ - KOHO NEVOLIŤ 2. decembra v KOMUNÁLNYCH VOĽBÁCH v BRATISLAVE - Více...

Otázky pre kandidátov na primátora Bratislavy

Otázky pre kandidátov na primátora Bratislavy

Autor: Ivana Brezinská, Palo Petráš Poslední změna: Úterý 28.11.2006 16:09

Občianske združenie Nádej pre Sad Janka Kráľa položilo kandidátom na primátora hlavného mesta Bratislavy Monike Flašíkovej-Beňovej a Andrejovi Ďurkovskému súbor otázok súvisiacich s ich prípadným postom primátora.

Otázky pre kandidátov na primátora Bratislavy - Více...

Tlačová správa k tlačovke z 9.11.2006

Autor: Ivana Brezinska Poslední změna: Středa 15.11.2006 01:13

Stanovisko organizátorov petície 14 tisíc občanov k zmene stavebného zámeru firmy IPD na území ÚCHO (územie chránené občanmi). BRATISLAVA - 8. 11. 2006 (Občianska iniciatíva Nádej pre Sad Janka Kráľa - Elena Pätoprstá, Palo Petráš, Ivana Brezinská ) Občianska iniciatíva Nádej pre Sad Janka Kráľa, Švabinského 20, 851 01 Bratislava nadej@sad-janka-krala.sk, www.sad-janka-krala.sk

Tlačová správa k tlačovke z 9.11.2006 - Více...

Pozvánka na tlačovú konferenciu

Autor: Ivana Brezinska Poslední změna: Úterý 07.11.2006 09:53

Tlačová konferencia Občianskej iniciatívy Nádej pre Sad Janka Kráľa sa uskutoční 9. 11. 2006 (vo štvrtok) o 11:00 hod na Švabinského 17, Petržalka, 1 poschodie, kontaktná osoba Elena Pätoprstá. 0905537102

Pozvánka na tlačovú konferenciu - Více...

Monitoring médií k tlačovej besede IPD

Autor: Redakcia Poslední změna: Středa 01.11.2006 11:42

24. októbra prezentovala investorská spolčonosť upravený projekt centra Krasovského. Prinášame prehľad (linky na články) ako o prezentácii informovali média (Plus 1deň, Sme, Pravda a Bratislavské noviny) a zhrnutie blogera Pala Petrasa.

Monitoring médií k tlačovej besede IPD - Více...

Čo si vyberie magistrát?

Čo si vyberie magistrát?

Autor: Redakcia Poslední změna: Neděle 29.10.2006 16:49

Investor nesúhlasí s výmenou pozemku a navrhuje zníženie zástavby a zachovanie časti lesíka na Krasovského. Študenti architektúry prichádzajú s návrhmi riešenia - park s drobnou architektúrou, klzisko, otvorený koncertný priestor pre mladých.... Ako rozhodne magistrát o prenajímanom pozemku?

Čo si vyberie magistrát? - Více...

Kto skresľuje informácie alebo ako nenápadne vyjsť v ústrety investorom

Autor: Elena Pätoprstá, Ivana Brezinská Poslední změna: Čtvrtek 02.11.2006 23:05

V 21. čísle Petržalských novín zo dňa 20.10., sa na titulnej stránke objavil článok podpísaný novinárkou Silviou Pacherovou „Petržalka napokon o desať miliónov nepríde“ (pozor, nemýľte si ju so Soňou Pacherovou z Pravdy). V článku autorka kritizuje kolegov novinárov zo skresľovania informácií. Sama si však v uvedenom článku protirečí faktami, keď v úvode píše, že podmienkou schválenia odporúčania návrhu polyfunkčného areálu Artmedie je, že majiteľ zaplatí 10 miilónov ako kompenzáciu za stratu plochy určenej mestom na šport. Z článku vyplýva, že poslanci neschválili nič podstatné a za to dostane MČ Petržalka od majiteľa pozemku 10 miliónov na budovanie športovísk.

Kto skresľuje informácie alebo ako nenápadne vyjsť v ústrety investorom - Více...

Občania a ochranári zdvihli hodenú rukavicu v kauze Aupark Tower pri Sade Janka Kráľa.

Občania a ochranári zdvihli hodenú rukavicu v kauze Aupark Tower pri Sade Janka Kráľa.

Autor: Redakcia Poslední změna: Neděle 30.03.2008 11:52

Tlačová správa OI "Nádej pre Sad Janka Kráľa" - Ako dňa 16. 10. 2006 uviedla PR marketingová manažérka spoločnosti HB Reavis Group pre TASR: „Veža bude mať 22 poschodí, v súčasnosti sme nezaznamenali odpor ochranárov či obyvateľov, ktorý by investorovi oficiálne doručili, a preto nezvažujeme meniť výšku veže.“ Občianska iniciatíva „Nádej pre Sad Janka Kráľa“ využila otvorenú ponuku HB Reavis a oficiálne doručila odpor voči výškovej stavbe zatieňujúcej Sad Janka Kráľa. Taktiež oficiálne požiadala spoločnosť o okamžité zastavenie stavby až do zverejnenia výsledku referenda občanov Bratislavy k zníženiu plánovanej stavby. Vítame túto ponuku a veríme, že spoločnosť neodkladne zareaguje zastavením rýchlo pokračujúcej stavby a umožní, aby mali občania a ochranári možnosť v referende vyjadriť svoj názor na budúcu dominantu Bratislavy ešte skôr, ako sa dostavia.

Občania a ochranári zdvihli hodenú rukavicu v kauze Aupark Tower pri Sade Janka Kráľa. - Více...

V novom územnom pláne ma viesť cez Sad Janka Kráľa komunikácia!

V novom územnom pláne ma viesť cez Sad Janka Kráľa komunikácia!

Autor: Redakcia Poslední změna: Pondělí 23.10.2006 17:26

SME: Sad Janka Kráľa ohrozujú aj cesty Ochranári nový územný plán kritizovali aj v súvislosti so Sadom Janka Kráľa. „V jeho návrhu je zakreslená nová cesta, ktorá by mala viesť západnou stranou sadu od Viedenskej k Aupark Tower,“ povedala občianska aktivistka Elena Pätoprstá. Dodala, že dopravný inšpektorát mesta poukazoval pri pripomienkach k stavbe Aupark Tower na to, že ak takáto stavba v tomto území pribudne, bude treba riešiť aj dopravnú situáciu, lebo terajšia kapacita nebude postačovať. Okrem veže má v susedstve sadu pribudnúť niekoľko ďalších budov – jedna sa už stavia. To zvýši aj dopravnú záťaž územia v tesnej blízkosti parku, ktorý už v súčasnosti takmer hraničí s diaľnicou. http://bratislava.sme.sk/clanok.asp?cl=2942490 Ochranári: Územný plán ešte nie je stratený (japa)

V novom územnom pláne ma viesť cez Sad Janka Kráľa komunikácia! - Více...

O osude Artmedie rozhodol 1 hlas petržalských poslancov

O osude Artmedie rozhodol 1 hlas petržalských poslancov

Autor: Redakcia Poslední změna: Středa 01.11.2006 14:48

10. 10. 2006 - Petržalka. Na mimoriadnom zasadnutí MZ Petržalka v CC-centre dnes poslanci odsúhlasili predĺženie platnosti uznesenia, ktorým súhlasia so zmenou funkcie územia v ÚP zo športoveho využitia na funkciu občianska vybavenosť. V praxi to znamená, že ak je na území terajšej Artmedie navrhnutá v územnom pláne občianska vybavenosť, môže majiteľ pozemku zrušiť štadión a stavať plánovaný 35 podlažný hotel, administratívne a polyfunkčné objekty. V diskusii vystúpili občania, kritizujúci masívnu zástavbu okolo Sadu Janka Kráľa. AKO HLASOVALI POSLANCI o štadióne si pozrite v kolonke Dokumenty

O osude Artmedie rozhodol 1 hlas petržalských poslancov - Více...

Na aktivistov ÚCHO sa obratili občania s vyzvou o záchranu štadióna Artmedie-Petržalka:             TENTO UTOROK! ROZHODNUTIE O ARTMEDII !!

Na aktivistov ÚCHO sa obratili občania s vyzvou o záchranu štadióna Artmedie-Petržalka: TENTO UTOROK! ROZHODNUTIE O ARTMEDII !!

Autor: Redakcia Poslední změna: Středa 01.11.2006 14:41

Na aktivistov ÚCHO sa obratili občania s výzvou o záchranu štadióna Artmedie-Petržalka a s obavou o nahradenie športovísk v tejto lokalite výškovou zástavbou. VYZVA: Bratislavčania, ak nesuhlasite z likvidaciou stadióna ARTMEDIE, prosime Vas pridte na rokovanie zastupitelstva v co najvacsim mnozstve fanusikov vyjadrit svoj protest. Mate pravo vystupit v diskusii. Treba sa do nej vcas prihlasit a povedat svoj nazor. Vyjadrite svoj nazor aj na transparentoch. 10. oktobra 2006 /utorok/ o 14.00 hod. v obradnej miestnosti CC Centra na Jiraskovej ul. c. 3 v Bratislave TENTO UTOROK! JEDINY BOD ROKOVANIA: ROZHODNUTIE O ARTMEDII !! dakujeme

Na aktivistov ÚCHO sa obratili občania s vyzvou o záchranu štadióna Artmedie-Petržalka: TENTO UTOROK! ROZHODNUTIE O ARTMEDII !! - Více...

Tabule sa záhadne stratili-odhodlanie ochrancov ÚCHO nie.

Tabule sa záhadne stratili-odhodlanie ochrancov ÚCHO nie.

Autor: Redakcia Poslední změna: Úterý 03.04.2007 22:25

Populárna žlto-čierná páska okolo lesíka označovala územie, ktorému hrozí výrub. Po jednej noci sa stala suvenírom pre neznámeho nočného "aktivistu". V týchto dňoch jej zbytky organizátori odstránili . Tabule mali ostať, ale niekomu sa očividne zapáčili, tak ho týmto pozdravujeme a veríme, že ich využije na dobrú vec.

Tabule sa záhadne stratili-odhodlanie ochrancov ÚCHO nie. - Více...

VIETE čo presadzuje NOVÝ územný plán vo VAŠOM bezprostrednom okolí?

VIETE čo presadzuje NOVÝ územný plán vo VAŠOM bezprostrednom okolí?

Autor: Redakcia Poslední změna: Pondělí 09.10.2006 03:19

Diskusie o tom čomu vlastne zabránili poslanci neschválením nového územného plánu doplníme len drobnou informáciou: Schválením nového územného plánu by napr. západnú časť Sadu Janka Krála prerazila nová komunikácia, ktorú presadzuje jeden z investorov a ktorá nerešpektuje pripomienky občanov ani názor pamiatkárov. Vedeli ste to? Máte pocit, že sa akosi verejnosť nevie dostať k podkladom k novému územnému plánu? Viete čo presadzuje nový územný plán vo Vašom bezprostrednom okolí? Podľa nového infozákona máte plné právo na tieto odpovede od Magistrátu hl. mesta Bratislava. Pýtajte sa a bude Vám hneď všetko jasné.

VIETE čo presadzuje NOVÝ územný plán vo VAŠOM bezprostrednom okolí? - Více...

SUŤAŽ O NAJ_FOTO z akcie ÚCHO

Autor: Redakcia Poslední změna: Pondělí 09.10.2006 01:05

Vložil(a) Redakcia 08. 10. 2006 23:51 Redakcia vypisuje suťaž o 5 NAJ-Foto z akcie ÚCHO. Foto posielajte na nadej@sad-janka-krala.sk max do 200kb. Cena podľa našich občianskych finančných možností bude 5 fľiaš červeneho vína s nálepkou " ÚCHO-za zachovania tradície bratislavských vinohradov."

SUŤAŽ O NAJ_FOTO z akcie ÚCHO - Více...

Petržalské noviny: Športy a tort(úr)y - Akoby Petržalka obrov nemala

Petržalské noviny: Športy a tort(úr)y - Akoby Petržalka obrov nemala

Autor: Redakcia Poslední změna: Pondělí 09.10.2006 02:29

Parafrázovať klasikov slovenskej literatúry sa dnes nenosí, ale nech. Pri pohľade na statočných ľudí, ktorí vytvorili živú reťaz okolo Sadu Janka Kráľa, ma nič lepšieho nenapadlo. Keď sa v Prahe na protest proti okupácii Československa vojskami Varšavskej zmluvy upálil študent Jan Palach, môj priateľ, český básnik Láďa Šafařík,vtedy napísal: „Stačí jen říct a upálím se. A daruji Vám svúj popel na hráz proti moři...” Výstižné. Ozaj, popol z koľkých ľudí by tak mohol zastaviť more?

Petržalské noviny: Športy a tort(úr)y - Akoby Petržalka obrov nemala - Více...

Petržalské noviny - titulná stránka

Petržalské noviny - titulná stránka

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pátek 06.10.2006 19:59

Dvojtýždenník Petržalské noviny priniesol záber z prípravy živej reťaze na titulke.

Petržalské noviny - titulná stránka - Více...

ÚCHO: Vyhlásenie organizátorov zo dňa 29. septembra 2006

ÚCHO: Vyhlásenie organizátorov zo dňa 29. septembra 2006

Autor: Elena Pätoprstá - Nádej pre Sad Janka Kráľa Poslední změna: Neděle 30.03.2008 11:48

[2006-09-29] Tlačová správa občianskeho združenia Nádej pre Sad Janka Kráľa. Bratislavčania sa zachovali ako skutoční patrioti svojho mesta a prišli vyjadriť svoju vôlu ochrániť územie lesíka Krasovského pri Sade Janka Kráľa. Občianska iniciatíva Nádej pre Sad Janka Kráľa tiež oceňuje krok pani starostky Kimerlingovej a jej snahu presadzovať rozšírenie Sadu Janka Kráľa o pozemky, ktoré magistrát v rozpore z verejnou mienkou naďalej prenajíma investorom za účelom výstavby.

ÚCHO: Vyhlásenie organizátorov zo dňa 29. septembra 2006 - Více...

kroner vyzva

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31