Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod

...občianske združenie Nádej pre Sad Janka Kráľa...

Autor: georgik Poslední změna: Čtvrtek 27.02.2014 12:56

SME: Ľudia už kúpili časť Krasovského

Autor: Redakcia Poslední změna: Čtvrtek 19.04.2007 00:31

Sme, 19.4.2007: Na výzvu ochranárov, aby obyvatelia tromfli investora a za lesík Krasovského ponúkli mestu o korunu viac, zareagovalo vyše 500 ľudí. Symbolicky si rezervovali už takmer tretinu územia. Na výzvu ochranárov, aby si občania kúpili meter štvorcový pozemku lesíka na Krasovského, zareagovalo takmer 550 ľudí.

SME: Ľudia už kúpili časť Krasovského - Více...

Zo života aktivistu II. /DOPIS INVESTORA AKTIVISTOM v predvečer Mestského zasadnutia/

Zo života aktivistu II. /DOPIS INVESTORA AKTIVISTOM v predvečer Mestského zasadnutia/

Autor: Redakcia Poslední změna: Úterý 03.04.2007 23:11

Večer, pred Mestským zastupiteľstvom, ktoré malo rozhodnúť o predaji lesíka Krasovského dostali aktivisti romantický dopis od investora, v ktorom ich pracu na presadení občianských záujmou ohodnotil sumou 1 milión euro.

Zo života aktivistu II. /DOPIS INVESTORA AKTIVISTOM v predvečer Mestského zasadnutia/ - Více...

Lesík zatiaľ NEBOL predaný investorovi vďaka Vám. /Ďalší diel napínavého seriálu o osude Lesíka posunul Magistrát na program MZ v APRÍLI.

Lesík zatiaľ NEBOL predaný investorovi vďaka Vám. /Ďalší diel napínavého seriálu o osude Lesíka posunul Magistrát na program MZ v APRÍLI.

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Úterý 03.04.2007 23:46

[2007-03-30] Vážení ochrancovia ÚCHO, podporovatelia, sympatizanti. S radosťou Vám oznamujeme, že na dnešnom zasadnutí mestského zastupiteľstva pozemky pod Lesíkom Krasovského predané NEBOLI. Body 10 a 11 o predaji pozemkov dvom developerským spoločnostiam poslanci hneď ráno stiahli z programu. Ďalší diel napínavého seriálu posunul Magistrát na program MZ v APRÍLI.

Lesík zatiaľ NEBOL predaný investorovi vďaka Vám. /Ďalší diel napínavého seriálu o osude Lesíka posunul Magistrát na program MZ v APRÍLI. - Více...

SME: Lesík z rokovania stiahli

Autor: Redakcia Poslední změna: Pondělí 02.04.2007 18:40

Sme, 29.3.2007: Lesík Krasovského opäť mesto nepredalo. Primátor stiahol návrh z rokovania, starosta Petržalky navrhuje, aby mesto vypovedalo nájomnú zmluvu s investorom. Návrh na predaj pozemkov na Krasovského včera primátor Andrej Ďurkovský stiahol z rokovania mestského zastupiteľstva. Predaj neodporučila mestská rada a na program sa mal dostať už tretíkrát - z toho raz poslanci predaj zamietli a raz ho už stiahol primátor.

SME: Lesík z rokovania stiahli - Více...

STÁLE AKTUÁLNE : Občania chcú odkúpiť pozemky, aby zachránili Lesík Krasovského /ako rozhodne aprilové MZ?/

STÁLE AKTUÁLNE : Občania chcú odkúpiť pozemky, aby zachránili Lesík Krasovského /ako rozhodne aprilové MZ?/

Autor: Redakcia Poslední změna: Úterý 03.04.2007 23:28

Bratislava, 25. 3. 2007 (OZ Nádej pre Sad Janka Kráľa – tlačová správa) Magistrát hlavného mesta Bratislavy zaradil do programu štvrtkového Mestského zastupiteľstva 29.marca 2007 predaj pozemkov pod Lesíkom Krasovského. Lesík v septembri 2006 vyhlásili občania vyhlásili živou reťazou 2000 dobrovoľníkov za Územie chránené občanmi. Magistrát zaradil predaj pozemkov do programu zastupiteľstva napriek tomu, že predaje pozemkov nedoporučila ani finančná komisia, ani Mestská rada zložená prevažne zo starostov mestských častí. Proti predaju obidvoch pozemkov je aj starosta Petržalky Milan Ftáčnik. Pozemky majú byť predané firmám za 3000,-Sk/m2, ktoré tu plánujú postaviť výškové budovy a viacpodlažný garážový dom. Občania Magistrátu ponúkajú o 1,-Sk lepšiu cenu ako investor: 3001 Sk za štvorcový meter pozemku a chcú tu vybudovať PARK.

STÁLE AKTUÁLNE : Občania chcú odkúpiť pozemky, aby zachránili Lesík Krasovského /ako rozhodne aprilové MZ?/ - Více...

Občiansky návrh na ochranu územia pri Sade Janka Kráľa - Park pri Lesíku Krasovského

Občiansky návrh na ochranu územia pri Sade Janka Kráľa - Park pri Lesíku Krasovského

Autor: Redakcia Poslední změna: Neděle 25.03.2007 21:39

Starosta Petržalky Milan Ftáčnik v utorok 6.2.2007 prijal zástupcu OZ Nádej pre Sad Janka Kráľa, ktorí mu preložili architektonickú štúdiu Parku pri Lesíku Krasovského. Verejný záujem ochrániť územie v okolí Sadu Janka Kráľa je zdokladovný petíciou na záchranu lesíka Krasovského, ktorú podpísalo 14 000 občanov vlastnou rukou a elektronicky na nezávislom servery www.changenet.sk. Peticiu podpísali občania, odborna verejnosť a významné osobnosti verejneho života, ale aj občania z Čiech a zahraničia. Vyhlásenia ÚCHO - územia chráneného občanmi - sa zúčastnilo asi 2000 Bratislavčanov.

Občiansky návrh na ochranu územia pri Sade Janka Kráľa - Park pri Lesíku Krasovského - Více...

Otvorený list občanov Petržalky M. Ftáčnikovi

Otvorený list občanov Petržalky M. Ftáčnikovi

Autor: Redakcia Poslední změna: Neděle 25.03.2007 21:35

Prosime Vás o podporu občianského názoru na zabránenie predaja Lesíka Krasovského a pozemkov pri Sade Janka Kráľa pre účely výstavby. Predaj pozemkov predložil Magistrát na schválenie Mestskému zastupiteľstvu tento štvrtok 29.3.2007.

Otvorený list občanov Petržalky M. Ftáčnikovi - Více...

SME: O predaji lesíka sa bude opäť rokovať na mestskej rade

SME: O predaji lesíka sa bude opäť rokovať na mestskej rade

Autor: Redakcia Poslední změna: Neděle 25.03.2007 21:42

Sme, 20.3.2007: Ochranári opäť bojujú o zeleň na Krasovského ulici. Mestská rada sa bude vo štvrtok opäť zaoberať návrhom na predaj pozemkov pod lesíkom na Krasovského ulici. Znamená to, že o predaji bude asi opäť rokovať aj mestské zastupiteľstvo.

SME: O predaji lesíka sa bude opäť rokovať na mestskej rade - Více...

SME: Starosta Petržalky bude rokovať s primátorom Bratislavy o lesíku Krasovského

SME: Starosta Petržalky bude rokovať s primátorom Bratislavy o lesíku Krasovského

Autor: Redakcia Poslední změna: Pondělí 26.03.2007 08:35

Sme, 19.3.2007: Starosta mestskej časti Petržalka Milan Ftáčnik požiada na stretnutí 21. marca bratislavského primátora Andreja Ďurkovského, aby pri využití lokality na Krasovského ulici bral do úvahy verejný záujem a postoj Petržalčanov.

SME: Starosta Petržalky bude rokovať s primátorom Bratislavy o lesíku Krasovského - Více...

Blog SME: BA:Marcové predaje pozemkov (Lesík na Krasovského)a iné

Autor: Redakcia Poslední změna: Úterý 20.03.2007 08:20

SME - Blog P. Petráša, 19.3.2007: Nakoľko primátor aj s parťákmi predávali Bratislavu v Cannes, posunuli zasadnutie Mestskej rady Bratislavy na 22. marca 2007 (štvrtok) o 9:00 h. Už dnes ráno, zasadá Komisia pre správu majetku mesta o týchto predajoch a o 10 dní zasadne bratislavské zastupiteľstvo. Najväčší ohlas určite vyvolá návrh na predaj lesíka na Krasovského a pozemku vedľa neho. Prichádza paradoxne potom, čo študenti architektúry vypracovali niekoľko návrhov na riešenie daného územia inak ako zastavaním. Komentujeme podstatnejšie body z návrhu programu:

Blog SME: BA:Marcové predaje pozemkov (Lesík na Krasovského)a iné - Více...

SME: Ftáčnik tvrdí, že park chce

SME: Ftáčnik tvrdí, že park chce

Autor: Redakcia Poslední změna: Pondělí 26.03.2007 08:34

Sme, 13.3.2007: K zámerom ochranárov vytvoriť park na mieste lesíka na Krasovského a centrálny park pri Chorvátskom ramene sa vyjadril aj starosta Petržalky Milan Ftáčnik. Starosta Milan Ftáčnik tvrdí, že podporuje myšlienku ochranárov vytvoriť v Petržalke dva parky, má však výhrady k zámerom ich riešenia.

SME: Ftáčnik tvrdí, že park chce - Více...

SME: Ochranári urobia prieskum

Autor: Redakcia Poslední změna: Pondělí 26.03.2007 08:33

Sme, 12.3.2007: V súvislosti s rôznymi návrhmi na vytvorenie parkov v Bratislave urobia ochranári prieskum verejnej mienky. Ochranári tento týždeň zač­nú s prieskumom na tému vytvorenia centrálneho parku pri Chorvátskom ramene (na snímke). Mal by sa podobať rozsiahlym prírodným parkom v centrách veľkých miest, akými sú napríklad Tiergarten v Berlíne či londýnsky Hyde Park.

SME: Ochranári urobia prieskum - Více...

SME: Park pri ramene nebude

Autor: Redakcia Poslední změna: Středa 14.03.2007 10:18

Sme, 8.3.2007: Zástupcovia mesta sľúbili ochranárom, že myšlienkou parku na Krasovského sa budú zaoberať. Park pri Chorvátskom ramenevšak vylúčili. Myšlienku vytvorenia dvoch parkov v Petržalke predložili včera ochranári mestu. Majú byť protiváhou zámeru vytvoriť 50-hektárový park v lokalite medzi Malým a Veľkým Draždiakom, ktorý prezentoval primátor Andrej Ďurkovský.

SME: Park pri ramene nebude - Více...

Plánovaná štvorprúdová cesta v Petržalke

Autor: Redakcia Poslední změna: Čtvrtek 01.03.2007 18:08

TA3, 24.2.2007 - Podľa nového územného plánu Bratislavy má v Petržalke okolo Chorvátskeho ramena vzniknúť štvorprúdová cesta. Obyvatelia s tým nesúhlasia. Magistrát návrh územného plánu meniť neplánuje. Hrozí aj zánik ďalších parčíkov.

Plánovaná štvorprúdová cesta v Petržalke - Více...

Sme: Dve petície ešte posudzujú

Autor: Redakcia Poslední změna: Pondělí 26.03.2007 08:35

Sme, 21.2.2007: Zo šiestich petícií, ktorév minulom roku podali Petržalčania na miestny úrad, sa o dvoch ešte nerozhodlo. Petržalská samospráva v minulom roku prijala šesť petícií.

Sme: Dve petície ešte posudzujú - Více...

SME: Ľudia žiadajú stanovisko magistrátu k parčíku Krasovského

Autor: Redakcia Poslední změna: Čtvrtek 15.02.2007 12:35

Občania opätovne žiadajú magistrát hlavného mesta, aby zaujal oficiálne stanovisko k parčíku Krasovského v bratislavskej mestskej časti Petržalka. Ako pre agentúru SITA uviedla Elena Pätoprstá z Nádeje pre Sad Janka Kráľa, do dnešného dňa sa magistrát nevyjadril ani k petícii so 14 000 podpismi za záchranu parčíka pri Einsteinovej ulici, ktorú magistrát dostal ešte v marci minulého roka, ani k živej reťazi a k vytvorenému územiu chráneného občanmi. "Zaujímalo by nás, aký je ich postoj k tejto záležitosti a aký majú záujem o túto lokalitu. Z ich strany pravdepodobne nie je vôľa a ochota rokovať o parčíku, akoby boli občania ignorovaní. Už nevieme, čo by sme mali robiť, aby sa magistrát vyjadril," povedala Pätoprstá.

SME: Ľudia žiadajú stanovisko magistrátu k parčíku Krasovského - Více...

Enviroportál: Bratislavskí ochranári nesúhlasia s novým parkom podľa návrhu primátora

Autor: Redakcia Poslední změna: Čtvrtek 15.02.2007 12:35

Bratislavskí ochranári kritizujú zámer primátora Andreja Ďurkovského na vybudovanie mestského parku v lužných lesoch medzi Draždiakmi a chcú nové parky na inom území. Nesúhlasia s návrhom vybudovať 50 hektárový park v okolí Veľkého a Malého Draždiaka, ktorý mal vo svojom volebnom programe opätovne zvolený primátor Bratislavy. Ochranári upozorňujú, že táto lokalita patrí do systému lužných lesov s vysokým stupňom ochrany a už dnes slúži na rekreáciu Petržalčanov. Podľa hovorkyne občianskeho združenia Nádej pre Sad Janka Kráľa Eleny Pätoprstej je zbytočne uvažovať o zriadení parku v tomto území, navyše keď tomuto návrhu nepredchádzala žiadna verejná diskusia. Vraj na architektonickom riešení uvažovanej lokality prejavila záujem spolupracovať nemenovaná kanadská podnikateľská skupina a na tieto informácie platí embargo.

Enviroportál: Bratislavskí ochranári nesúhlasia s novým parkom podľa návrhu primátora - Více...

SME: Ochranári plánujú dva parky v Petržalke

Autor: Redakcia Poslední změna: Středa 21.02.2007 20:32

Sme, 14.2.2007: Ochranári navrhujú park pri Chorvátskom ramene a na Krasovského. Primátor na mieste lužného lesa medzi Malým a Veľkým Draždiakom.

SME: Ochranári plánujú dva parky v Petržalke - Více...

Bratislavčania chcú parky na inom území, ako presadzuje primátor Ďurkovský

Bratislavčania chcú parky na inom území, ako presadzuje primátor Ďurkovský

Autor: Redakcia Poslední změna: Středa 14.02.2007 11:34

Bratislava, 8. 2. 2007 Tlačová správa (Nádej pre Sad Janka Kráľa – občianske združenie) Starosta Petržalky Milan Ftáčnik v utorok 6. februára prijal zástupcov občianskych iniciatív, ktorí mu preložili ideové zámery riešenia dvoch veľkých parkov: Centrálneho parku okolo Chorvátskeho ramena a Parku pri Lesíku Krasovského. Občianske iniciatívy súčasne kritizujú predvolebný zámer primátora Bratislavy Andreja Ďurkovského na umiestnenie mestského parku v lužných lesoch medzi Draždiakmi.

Bratislavčania chcú parky na inom území, ako presadzuje primátor Ďurkovský - Více...

SME: O lesíku na Krasovského sa rozhoduje

Autor: Redakcia Poslední změna: Pátek 26.01.2007 10:43

Mestská časť Petržalka bude opäť rozhodovať o výrube na Krasovského, na ktorý dala v minulosti súhlas. Ide o 235 stromov v jednej časti tohto územia. Mestská časť Petržalka opäť rozhoduje o výrube časti lesíka na Krasovského. Proti výrubu takmer päťsto stromov, ktorý mestská časť odsúhlasila, sa odvolali ochranári na obvodný úrad životného prostredia. Ten v prípade jednej časti lesíka výrub odobril, ale rozhodnutie o výrube v druhej časti vrátil Petržalke na nové prejednávanie. ....

SME: O lesíku na Krasovského sa rozhoduje - Více...

kroner vyzva

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31